Kazeto věnovalo dalších 200 kufříků opuštěným dětem

Kazeto věnovalo dalších 200 kufříků opuštěným dětem

10.4.2018

Pro koho jsou kufříky určeny?

Pro děti, které se hned po narození ocitly bez rodičů. Děti, ať už vyrůstají v kojeneckém ústavu nebo u náhradní rodiny, mají v kufříku uchovány informace o svých prvních dnech. Dle psycholožky Mgr. Lucie Kolínkové s sebou kufřík současně nese zprávu: "Jsi pro nás důležitý, stál jsi nám za to, abychom pro Tebe připravili tyto věci." 

 

O projektu ŽIVOT V KUFŘÍKU

Každé dítě má nárok na přesné informace o své minulosti a rodině. Toto právo vnímají děti žijící v bezpečí vlastních rodin jako samozřejmé, svou minulost znají a události minulé si mohou vysvětlovat s ohledem na přítomnost.

  

Děti odloučené od svých biologických rodin tuto příležitost často nemají, mohly zažít změnu rodiny, sociálních pracovníků, domova i okolí. Jejich minulost může být ztracena a zapomenuta.  Pro takové děti se může stát citový a sociální vývoj přinejmenším obtížný, což může mít negativní vliv na vytváření jejich identity.

 

Poděkování

Velké díky za vdechnutí života tomuto projektu patří Nadačnímu fondu LA VIDA LOCA. Zpět na všechny aktuality
 

© 2015 - 2018 KAZETO, společnost s ručením omezeným (spol. s r.o.), Husova 19, 750 02 Přerov, Česká republika - Všechna práva vyhrazena